Ověření domény

Ověřte dostupnost domény. Zjistěte, zda nevyužíváte ochrannou známku v doméně. Užitečné odkazy pro ověření domény, vše zcela zdarma.

OVĚŘENÍ DOSTUPNOSTI

Vždy ověřujte, zda jsou vybrané domény volné a neobsazené. Spoustu doménových jmen je již zabraných a je težké najít volnou a atraktivní doménu. Klikněte ZDE pro ověření dostupnosti vybrané domény.
TIP: Před registrací domény doporučujeme ověřit dostupnost všech vybraných variant domény. Předejdete tak zbytečnému zklamání a ušetříte peníze za zbytečné náklady.

NEZÁVADNOST DOMÉNY

Ověřte doménu, zda si ji nemůže nárokovat někdo jiný. Nákup domény, která obsahuje ochrannou známku nebo název obchodní společnosti je vysoce rizikový krok. Ochranné známky můžete ověřit v databázi ZDE. Názvy obchodních společností můžete ověřit ve veřejném rejstříku ZDE.

OCHRANNÁ ZNÁMKA V DOMÉNĚ

Registrujte pouze domény, které v sobě nenesou ochrannou známku! V případě sporu budete muset doménu přenechat majiteli ochranné známky, platí zde tzv. přednostní právo. Příklad: Chceme provozovat e-shop se značkovými šperky, tudíž logicky chceme posílit doménu tím, že bude obsahovat značku šperků, např. www.sperkynazevznacky.cz. V těchto případech si však nejprve vyžádejte souhlas od dotčeného subjektu! Jestliže tento krok vynecháte, riskujete budoucí problémy, které mohou vést až k soudu a pravomocnému odebrání domény. Myslíte, že přeháníme? Bohužel nikoliv. Vlastník ochranné známky musí dát vždy souhlas k jejímu použití. Znáte kauzu Sběr baňk a doménu sberbank.cz? Pokud si nejste jistí, raději záležitost konzultujte s právníkem. Jeho honorář je zanedbatelný v porovnání se ztrátou času a peněžních prostředků při registraci tzv. „závadné“ domény.

TIP: Ověření domény a legálnosti jejího použití je základem úspěchu projektu. Pokud se snažíte získat souhlas dotčeného subjektu, vždy si vyžádejte souhlas písemný, nejlépe na dobu neurčitou. Vždy však počítejte s tím, že situace se může změnit a buďte na to předem připraveni!

Je doména volná?

JE DOMÉNA OBSAZENÁ?

Ověřte si, zda je doména, která se vám líbí, volná.

Ověření dostupnosti domény

UŽITEČNÉ NÁSTROJE

Analýza webových stránek

Vyzkoušejte online nástroj pro analýzu webových stránek zdarma. Nástroj vyhodnotí důležité parametry kvality vašeho webu, SEO a domény. Nástroj je zcela zdarma. Analyzer vyzkoušejte ZDE.

Ohodnocení webu

Online nástroj pro ohodnocení domény zdarma. Nástroj je zcela zdarma. Odhad ceny vybrané domény naleznete ZDE.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Prodej webů

Slovník synonym online

Slovník cizích slov online

Zjistit ranky domény

Zjištění hodnoty webu

EXPIRACE DOMÉN

Doménu můžete získat i tak, že odkoupíte doménu, kterou předchozí majitel neprodloužil.

Expirující domény sledujte ZDE.

Pokud Vás zajímají pravidla, podle kterých se řídí registrace domén, či postupy při řešení doménových sporů, navštivte stránky správce CZ domény ZDE.